Polecane hotele w Turcji

Kiedy lecieć do Turcji?

Sezon turystyczny w Turcji rozpoczyna się już na początku kwietnia i trwa średnio do końca października. Na wiosnę i na jesień pogoda jest łagodniejsza i mimo zdarzających się rzadko opadów zachęca do zwiedzania i aktywnego wypoczynku. Najwięcej turystów przybywa tu od połowy czerwca do końca sierpnia, kiedy temperatura powietrza przekracza 30o, pomimo tych wysokich temperatur dzięki morskiej bryzie i lasom sosnowym pogoda jest bardzo przyjemna.

Co zobaczyć w Turcji?

Kapadocja – to unikalna w skali świata magiczna kraina słynąca z księżycowego krajobrazu, podziemnych miast i imponujących kościołów z bizantyjskimi freskami.

Side – malowniczo położone miasto sięgające historią VII w. p.n.e., które od czasów Aleksandra Wielkiego słynęło z dużego portu handlowego i piractwa. Charakterystycznymi budowlami Side są ruiny bliźniaczych świątyń Apollina i Ateny.

Wodospady Duden położone są niedaleko od miasta Antalyi. Widok wody spływającej niezwykle szerokim strumieniem jest niezwykły. Wodospad można podziwiać nie tylko z zewnątrz, ale również od środka.

 

Informacje praktyczne

STREFA CZASOWA : czas polski + 1 godz.

JĘZYK : turecki, angielski, niemiecki, rosyjski

KOMUNIKACJA : taksówka w obrębie miejscowości – 6-10 EUR

DŁUGOŚĆ LOTU : ok. 3 godziny

PRZYKŁADOWE CENY : lunch od 12 EUR, piwo 2, 5 EUR, woda mineralna 1, 5 l – 1 EUR

WALUTA : lira turecka, 1 EUR = 2, 4 liry

Czy potrzebujemy wizę do Turcji?

Od 2 marca 2020 r. obywatele Rzeczpospolitej Polskiej podróżujący do Turcji turystycznie na okres do 90 dni są zwolnieni z obowiązku wizowego. Zgodnie z oświadczeniem QA-11 rzecznika Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Turcji z 20 lutego 2020 r.

Reguła dotycząca ważności dokumentu podróży: paszport musi być ważny co najmniej 60 dni dłużej niż dozwolony okres pobytu bezwizowego. Oznacza to, że paszport powinien być ważny jeszcze przez minimum 150 dni licząc od dnia pierwszego wjazdu do Turcji.