Kiedy lecieć na Malediwy?

Na Malediwach panuje klimat równikowy wilgotny obfitujący w opady deszczu szczególnie między majem a sierpniem. Najlepiej wybrać się tam między styczniem a kwietniem kiedy pogoda najbardziej sprzyja błogiemu wypoczynkowi i uprawianiu sportów wodnych (termometry wskazują przeważnie około 30°C, a temperatura wody utrzymuje się w granicach 27°). Generalnie pogoda na Malediwach nie ulega poważniejszym zmianom, więc bez przeszkód można tam latać również w pozostałych miesiącach, kiedy ruch turystyczny jest znacznie mniejszy niż chociażby w okresie noworocznym.

Co zobaczyć na Malediwach?

1. Główną atrakcją pobytu na Malediwach jest nurkowanie.

2. Wycieczki statkami ze szklanym dnem, podczas których można obserwować podwodne życie w sąsiedztwie wielobarwnych raf koralowych.

3. Wizyty na wyspach z tradycyjnymi wioskami, gdzie mieszkańcy kultywują wyspiarskie tradycje.

4. Dalekomorskie wyprawy na wielką rybę

5. Wypoczynek na bezludnych wyspach w otoczeniu palm, bujnej roślinności i aksamitnego piasku.

Co warto kupić na Malediwach?

Z pewnością warto kupić egzotyczne, ręcznie wyrabiane tkaniny lub całe stroje, ceramikę oraz unikalną biżuterię. Doskonałą pamiątką może być także replika miniaturowej łodzi lub mata wykonana z lokalnych roślin. Koniecznie trzeba pamiętać, że zabronione jest wywożenie stamtąd wyrobów z czerwonego i czarnego koralu, muszli, żółwich skorup i tym podobnych przedmiotów pochodzenia zwierzęcego.

Malediwy polecane hotele

Czy potrzebujemy wizę na Malediwy?

Dokumentem uprawniającym do wjazdu i wyjazdu z terenu Malediwów jest paszport, bilet powrotny oraz potwierdzona rezerwacja hotelowa. Wiza nie jest wymagana – na lotnisku otrzymuje się stempel zezwalający na wjazd i pobyt do 30 dni. Nie ma obowiązku meldunkowego, a za przedłużenie wizyty należy zapłacić obowiązującą stawkę.

 

Malediwy ipodroze