Kostaryka to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na świecie dla miłośników natury i przyrody i zwolenników eco-podróżowania. To małe państwo w Ameryce Centralnej (6 razy mniejsze od Polski) to prawdziwa kraina cudów natury, uważana za jeden z ostatnich dziewiczych, dzikich, obszarów na naszej planecie. Kostaryka nazywana jest „Szwajcarią Ameryki Środkowej”.

Dzika dżungla, majestatyczne wulkany, oczyszczająca moc źródeł termalnych, piaszczyste plaże, sprawią że można zapomnieć o całym Świecie. Zasmakuj posiłków przygotowanych ze świeżych tropikalnych składników i zakochaj się w tym raju na ziemi.

Na obszarze Kostaryki występuje ponad 500 tysięcy gatunków roślin, zwierząt i grzybów, co stanowi prawie 4% wszystkich szacowanych gatunków na całym świecie. Sprawia to, że Kostaryka jest jednym z 20 krajów o najwyższej różnorodności biologicznej na naszej planecie.

Kostaryka jest jednym z pionierów ekoturystyki na świecie, a na prawie jednej czwartej powierzchni tego niewielkiego państwa znajdują się parki narodowe i rezerwaty przyrody, które pomagają chronić bogactwo lokalnej fauny i flory

Nasz wakacyjny pakiet pozwoli Ci poznać w zaledwie tydzień najciekawsze eko atrakcje, które Kostaryka ma do zaoferowania, a wszystko to pod opieką polskiego, lokalnego Travel Concierga, z którego usług będziesz mógł korzystać 24/7.

Atrakcje podczas wyprawy

Spacer po Wiszących Mostach

Park z Wiszącymi Mostami to bujny rezerwat przyrody na terenie lasu deszczowego, z wiszącymi mostami znajdującymi się na trasie 2.6km, którymi będziemy spacerować pomiędzy koronami drzew. Podczas spaceru nasz przewodnik udzieli nam interesujących informacji o historii flory i fauny w parku i pokaże nam zwierzęta żyjące w parku takie jak małpy, leniwce, mrówkojady, tukany, kolibry, żaby i węże.

Wodospad La Fortuna to rajskie miejsce o imponującym pięknie krajobrazowym. Ma wysokość około 75 metrów, a jego położenie zapiera dech w piersiach. Aby do niego dojść wyruszymy w 20 minutowy spacer, ścieżką o długości około 530 stopni, po równo nachylonym terenie.

Czysta natura

Rezerwat przyrody Caño Negro to obszar ochrony terenów podmokłych, uznawany za jeden z ważniejszych na skalę międzynarodową. Służy jako schronienie dla wielu gatunków wędrownych ptaków i gatunków zagrożonych wyginięciem. Znajduje się w północnej części Kostaryki, w pobliżu granicy z Nikaraguą.
To raj dla miłośników przyrody, a zwłaszcza dla amatorów obserwacji ptaków. Odwiedzają go warzęchy białe, ibisy amerykańskie i kasztanowe, bociany, neotropikalne kormorany, jesionki czy bociany.  Można zobaczyć tu wielu gatunków ssaków i gadów na przykład tapiry, krokodyle, kajmany, żółwie, rekiny, małpy, jaszczurki czy nietoperze.

Adrenalina i relaks

Podczas wycieczki do parku linowego czeka nas zjazd na 9 linach zawieszonych pomiędzy koronami drzew, z których najdłuższa mierzy 450 metrów i znajduje się na wysokości 92 metrów nad powierzchnią ziemi.  W trakcie zjazdów będziemy mogli podziwiać krajobraz lasu deszczowego z wulkanem w tle oraz spotkać różnorodne gatunki ptaków i małp.

Wody termalne są niezwykłym darem natury, a wynikają z interakcji wód gruntowych z magmą wulkanu Arenal. Stąd jego ładunek energetyczny i mineralny zapewni naturalny i orzeźwiający zabieg na naszą skórę i ciało.

Najpiękniejsze plaże Kostaryki

Park Manuel Antonio jest położony na środkowym wybrzeżu Pacyfiku i obejmuje plaże, rafy koralowe, a także dżungle lasów tropikalnych. Podczas wycieczki z lokalnym przewodnikiem odkryjemy naturalne piękno tego słynnego na całym świecie miejsca pełnego egzotycznej przyrody. Dzięki korzystaniu z teleskopów, będziemy mogli podziwiać z bliska małpy, leniwce, ptaki, gady i motyle, żyjące w tym tropikalnym raju. Ta malownicza wędrówka zabierze nas na jedną z najpiękniejszych plaż na świecie. Tutaj zatrzymamy się na postój podczas, którego będziemy mogli korzystać z uroków plaży i krystalicznie niebieskiej wody w oceanie.

Przygoda na Oceanie Spokojnym

Wypływając kajakiem na otwarty Ocean Spokojny, doświadczysz wszystkiego, co ma do zaoferowania wybrzeże Kostaryki i życie morskie. To świetna okazja, aby zobaczyć różnorodną przyrodę morską i odkrywać przybrzeżne wyspy. Wiosłuj do pięknej, ukrytej zatoki Biezans Bay, idealnego miejsca do pluskania się w czystej wodzie i nurkowania wśród tętniących życiem raf koralowych. Przewodnik będzie pomagał w nawigacji na popularne wyspy, na których gniazdują ptaki i gdzie będziemy mogli poznać rodzimą florę i faunę parku, znanego z niesamowitej różnorodności biologicznej.

Noclegi

W trakcie wyprawy do Kostaryki zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych ze śniadaniami.

4 noclegi w La Fortuna Arenal w hotelu Arenal Kioro Suites & Spa ****

3 noclegi w Manuel Antonio w hotelu Gaia Hotel And Reserve ****

Napisz do nas aby otrzymać szczegółowy plan wyprawy

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500

Czy potrzebujemy wizę do Kostaryki?

Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP, którzy mają zamiar przebywać w Kostaryce nie dłużej niż 90 dni. Nie dotyczy to przyjazdu na pobyt stały lub w celu podjęcia pracy. Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy. Wymagane jest okazanie biletu powrotnego bądź umożliwiającego kontynuację podróży. Turyści podróżujący samolotem powinni pamiętać, że obowiązuje opłata lotniskowa pobierana przy wyjeździe w wysokości 26 USD od osoby. Opłaty te można wnieść wyłącznie w gotówce, w dolarach lub walucie miejscowej przeliczonej po kursie dnia. Podróżujący lądem przed opuszczeniem granicy muszą wnieść opłatę (w znaczku skarbowym) w wysokości ok. 6 USD