Kiedy lecieć do Kostaryki?

Kostaryka jest kierunkiem całorocznym, znajduje się w strefie klimatu podrównikowego, tropikalnego, występuje pora sucha i pora deszczowa. Pora sucha trwa od grudnia do kwietnia, natomiast deszczowa od maja do listopada.

Co zobaczyć w Kostaryce?

1. Plażę w Carillo i Samara

2. Wodospad w Montezuma

3. Park narodowy w Manuel Antonio

4. Tropikalne Lasy Monteverde

5. Cartago najstarsze miasto w Kostaryce

Co warto kupić w Kostaryce?

Przedmioty i rzeźby z drewna (mahoń, dąb, cedr), kawa, hamak, cygara, rum, przedmioty z ceramiki, ze skóry, wyroby z wikliny, bawełniane ubrania.

Kostaryka polecane hotele

kostaryka

Czy potrzebujemy wizę do Kostaryki?

Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP, którzy mają zamiar przebywać w Kostaryce nie dłużej niż 90 dni. Nie dotyczy to przyjazdu na pobyt stały lub w celu podjęcia pracy. Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy. Wymagane jest okazanie biletu powrotnego bądź umożliwiającego kontynuację podróży. Turyści podróżujący samolotem powinni pamiętać, że obowiązuje opłata lotniskowa pobierana przy wyjeździe w wysokości 26 USD od osoby. Opłaty te można wnieść wyłącznie w gotówce, w dolarach lub walucie miejscowej przeliczonej po kursie dnia. Podróżujący lądem przed opuszczeniem granicy muszą wnieść opłatę (w znaczku skarbowym) w wysokości ok. 6 USD