Kiedy lecieć do Dominikany?

Dominikana jest państwem leżącym w strefie klimatu równikowego na wschodniej część wyspy. Panuje tam tropikalny klimat. W ciągu roku, średnia temperatura na wybrzeżach to około 30°. Na wyspie atutem są chłodne wiatry, które łagodzą upały i stwarzają doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Pogoda w Dominikanie zachęca do odwiedzenia wyspy przez cały rok. Najlepszym terminem na wyjazd jest grudzień - luty i lipiec - wrzesień. Wtedy też przypada szczyt sezonu turystycznego.

Co zobaczyć w Dominikanie?

Wyspa Saona – prawdziwy raj dla turystów poszukujących możliwości przepłynięcia się katamaranem na niebiańskie plaże położone przy błękitnych lagunach.

Higuey – jedno z ciekawszych i najstarszych miast na wyspie z początkami sięgającymi 1503 r.

Podwodny Rezerwat Archeologiczny „Guadalupe” –  gratka dla miłośników nurkowania, którzy pod wodą mogą zwiedzić wrak statku Guadelupe przekształcony w mini-muzeum.

Jaskinie Pomier – antropologiczny rezerwat wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO za sprawą kilkudziesięciu jaskiń, w których naukowcy odkryli tysiące malowideł skalnych wykonanych przez Tainów.

Santo Domingo – stolica Dominikany, w której nie ma czasu na nudę za sprawą całej masy zabytków i pereł architektury wypełnionych duchem przeszłości i czasami kolonialnymi.

Co warto kupić w Dominikanie?

Na uwagę turystów zasługują figurki i maski z „papier-mache”, skórzana galanteria i plecione koszyki. Warto pojechać na targowisko i potargować się nieco z lokalnym sprzedawcą o cenę biżuterii z bursztynu lub larimaru. Wiele sklepików oferuje butelkę dobrego rumu i wyroby tytoniowe popularne niczym kubańskie cygar, różne gatunki kawy i płyty z egzotyczną muzyką. Atrakcyjnym zakupem są także wyroby dawnych Indian - podwójne pierścionki, które można obracać na palcu.

Dominikana polecane hotele

Czy potrzebujemy wizę do Dominikany?

Obywatele polscy wjeżdżający na terytorium Dominikany nie muszą posiadać wizy wjazdowej. Muszą natomiast posiadać bilet powrotny. Na granicy wydawana jest tzw. karta turystyczna, której koszt wynosi około 10 USD. Podatek turystyczny w podobnej kwocie należy również zapłacić przy wyjeździe. Wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe wynosi 12 miesięcy.