Kiedy lecieć na Bali?

Leżąca w Indonezji wyspa Bali ma doskonały klimat przez cały rok, dlatego jest kierunkiem całorocznym. Najcieplej jest od kwietnia do października w porze suchej, wtedy słońce świeci a niebo jest bez chmur przez cały dzień. W porze mokrej od listopada do marca zdarzają chmury i wtedy może przelotnie padać. W tym czasie roślinność jest bujna i bardzo zielona.

Co zobaczyć na Bali?

Wodospad Sekumpul to niedawno udostępnione miejsce dla turystów, składa się 7 wodospadów, a najwyższy z nich ma 80 metrów. Aby dojść na miejsce, trzeba iść 2 km.

Pura Tirta Empul jeden z ciekawszych kompleksów świątynnych , z którego bije źródło mające magiczną moc. Rytualna kąpiel to prawdziwie mistyczne przeżycie.

Trekking na wulkan Batur to 2 godzinna wspinaczka po zmroku z latarka i przewodnikiem. Po drodze piękne widoki a na szczycie niezapomniany wschód słońca.

Tarasy ryżowe położone w okolicy wioski Jatiluwih. Tam można zobaczyć “żywą tradycję” związaną z uprawami, przesądami i poczuć ducha Bali.

 

Informacje praktyczne

Strefa czasowa: czas polski + 7 godz.

Język: indonezyjski - inne języki: angielski, niderlandzki, jawajski, lokalne języki etniczne

Komunikacja: Sugerujemy poruszanie się po wyspie samochodem z prywatnym kierowcą. Pomiędzy miejscowościami turystycznymi można korzystać z taksówek, należy jednak zawsze zwrócić uwagę, czy taksówkarz włączył taksometr.

Długość lotu: około 20-25 godz. (rejs z przesiadkami)

Przykładowe ceny: napoje bezalkoholowe od 3, 5 EUR, piwo od 6 EUR, butelka lokalnego wina od 30 EUR, kolacja od 18 EUR, przekąski od 7, 50 EUR. W miejscowościach turystycznych jest bardzo wiele niedrogich barów i restauracji.

Waluta: rupia indonezyjska (IDR)

Top 4 hotele na Bali