Kiedy lecieć do Albanii?

Na podróż do Albanii najlepszymi porami roku są wiosna i jesień, przyroda jest wyjątkowo piękna i nie dokuczają wysokie temperatury. We wrześniu jest wystarczająco ciepło, by pływać w Morzu Jońskim, aczkolwiek lipiec i sierpień to najcieplejsze miesiące idealnie nadające się na plażowanie. W okresie letnim piękna pogoda jest pewna a temperatury sięgają nawet 40°C. Panuje tam klimat śródziemnomorski, więc na nizinach nigdy nie robi się zimno.

Co zobaczyć w Albanii?

Rezerwat Przyrody Kune Vain – po obu stronach rzeki Drin, nieopodal Lezhe, rozciągają się dwie dzikie laguny i dziewiczy las zachęcający do spacerów i obserwacji dzikich zwierząt

Jezioro Koman – rejs statkiem potrafi dostarczyć niemałych wrażeń. Wycieczka trwa przeważnie kilka godzin i prowadzi przez odcięte od świata zakątki oraz dziewicze miejsca, do których ludzie prawie nigdy nie zaglądają.

Park Archeologiczny Orikum – w pobliżu miejscowości Orikum znajdują się pozostałości starożytnego miasta założonego w VI w. p.n.e. Spacer po parku może nie tylko doskonale wypełnić popołudnie, ale także pokazać, jak na przestrzeni wieków kształtowała się historia Albanii.

Informacje praktyczne

Strefa czasowa: czas polski

Język: albański; można porozumieć się w języku włoskim lub angielskim

Komunikacja: taksówki, transport publiczny

Długość lotu: 2 godz.

Przykładowe ceny: woda 1,5L: 60 - 100 ALL, kawa: 50 - 100 ALL, piwo: 70-150 ALL,

Ceny w restauracjach: pizza – od 350 ALL, owoce morza – od 400 ALL

Waluta: lek 1 EUR = 135 ALL

Top 4 hotele w Albanii

1

2