Hotel Sonrisa

Sonrisa, czyli prawdziwa OAZA SPOKOJU. To położony tuż przy plaży nad Oceanem Indyjskim butikowy, kameralny hotel. Znajduje się w spokojnej części Diani, z daleka od gwaru i hałasu. Otoczony jest palmami i kolorowymi kwiatami, co utwierdza nas w przekonaniu, że jest to mały, kenijski raj. Sam hotel jest skąpany w bieli z nutą minimalizmu w swoim wystroju, co w towarzystwie turkusowego oceanu tworzy relaksującą atmosferę. 

Hotel posiada 5 pokoi i 5 willi głównie 2-osobowych. Ich wnętrza zostały urządzone w tradycyjnym, afrykańskim i suahilijskim stylu. Niektóre ich elementy, to czysty handmade wykonany z lokalnego drewna. Prócz tego możemy w nich znaleźć unikalne dekoracje takie jak np. maski czy też inne przedmioty pochodzące z prywatnych zbiorów będących skarbami z podróży po całej Afryce. Wszystkie pokoje w Hotelu Sonrisa posiadają balkon oraz klimatyzację. Łazienka natomiast wyposażona jest w prysznic, a na gości czeka bezpłatny zestaw kosmetyków. 

Specjalnością butikowego Hotelu Sonrisa są przede wszystkim potrawy z ryb i owoców morza. Talerz owoców morza czy ryba z pieca zawijana w liście bananowca, to tylko jedne z wielu pozycji plasujących się w menu hotelowej restauracji. Prócz tego znajdziemy tu również bogatą ofertę wybornych, afrykańskich koktajli. Spróbujecie tutaj m.in.: Dawy - przygotowanej z wódki, miodu i limonki czy też Amaruli - kremowego likieru z Afryki Południowej. A to wszystko serwowane przez przemiłą, zawsze uśmiechniętą obsługę. 

Polecane atrakcje:

  • Wybierz się na Safari - Kenia to matka safari i by ją dobrze poznać należy zacząć właśnie od tej atrakcji. Safari to dziki, nieodkryty Świat pełen zwierząt i nieokiełznanej przyrody. Z pewnością będzie to niezapomniana przygoda. Na początku warto wybrać się do popularnych parków takich jak: Masai Mara, Tsavo East i West, Amboseli oraz Naivasha i Nakuru. 
  • Odwiedź Mombasę - gdzie zobaczysz dziesiątki meczetów i świątyń hinduskich będących wynikiem wpływów kultury azjatyckiej i arabskiej. Ale też przejdziesz się malowniczymi, krętymi i uroczymi uliczkami prowadzącymi do starego miasta. 
  • Udaj się do Rezerwatu Narodowego Shimba Hills, położonego na wysokości 500 m n.p.m. Jeśli lubisz wędrówki, to z pewnością nie pożałujesz. Czekają cię wspaniałe widoki, piękne doliny, wzgórza i tropikalny las. Po drodze możesz spotkać słonie, antylopy, żyrafy, bawoły i inne zwierzęta. Warto również zobaczyć wodospady Sheldrik'a o wysokości 25 m. 
  • Zanurkuj w podwodnym morskim Parku Narodowym Kisite - spotkasz się tutaj między innymi z delfinami, żółwiem morskim i rybami egzotycznymi. Możesz również przepłynąć się z lokalnymi żeglarzami na ich łódkach. Na koniec odwiedź wyspę Wasini i skuś się na lunch składający się z owoców morza oraz innych specjałów. 
  • Zaszalej - i spróbuj sportów wodnych takich jak skutery wodne, kitesurfing, nurkowanie z oglądaniem rafy koralowej. 
  • Przypłyń na Wyspę Funzi - i podziwiaj lokalne ptaki i krokodyle. Prócz tego czeka na Ciebie spływ rzeką Ramisi.